Aplikacja BirdNET i wiesz co to za ptak

Nagrywając dźwięki natury w tym dźwięki otoczenia nie możemy zapomnieć o ptakach. A gdy jesteś w terenie i nagrywasz piękne ptaki, aplikacja BirdNET się przyda do ich identyfikacji. Zobacz, warto ją zainstalować we własnym telefonie już dziś.

Nagrywanie ptaków i przyrody

Gdy nagrywamy nasze dźwięki w lasach, często zastanawiamy się jakie ptaki tak pięknie dla nas śpiewają. Teraz wykorzystujemy darmową aplikację BirdNET, dzięki której szybko dowiemy się jakie ptaki właśnie nagrywamy.

Bardzo ciekawa aplikacja, która pomoże nam prowadzić notatki dotyczące naszych nagrań przyrody. Dużo fajniej, jest w opisie pliku dodać gatunki ptaków zarejestrowane w pliku audio, niż dodać zwykły opis typu „śpiew ptaków”.

BirdNET to identyfikacja dźwiękowa ptaków, czyli nagrywamy dźwięk a nasz smartfon przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji przeanalizuje nagranie i wskaże prawdopodobne ptaki.

BirdNET opis aplikacji

Projekt badawczy BirdNET wykorzystuje sztuczną inteligencję w zakresie identyfikacji ponad 3000 najczęściej występujących gatunków na całym świecie.

Możesz nagrać plik za pomocą mikrofonu twojego urządzenia z systemem Android lub iOS i sprawdzić, czy uda się poprawnie rozpoznać prawdopodobne gatunki ptaków obecne w twoim nagraniu. Poznaj ptaki wokół siebie i pomóż nam zebrać obserwacje, przesyłając swoje nagrania.

BirdNET to wspólny projekt Cornell Lab of Ornithology i Chemnitz University of Technology.

Więcej o aplikacji: https://birdnet.cornell.edu

Zobacz również inne aplikacje warte uwagi:

Zapraszamy na warsztaty

Zapraszamy na nasze Warsztaty z nagrań terenowych. Podczas kursu zgłębimy nie tylko praktyczne aspekty obsługi sprzętu, ale także wnikniemy głębiej w sztukę słuchania i interpretacji otoczenia dźwiękowego.

Wesprzyj Archiwum dźwięków przyrody

Jeśli podobał Ci się ten post i chciałbyś wesprzeć Ambient Soundmap oraz projekt nagrania archiwum dźwięków przyrody rozważ "postawienie nam kawy" lub Zostań Patronem.

Patroni otrzymują dostęp do ukrytych nagrań dźwiękowych oraz do ciekawych publikacji o nagraniach terenowych, których nie znajdziesz nigdzie indziej w internecie.

Jeśli nie jesteś w stanie wesprzeć strony finansowo, podziel się tym postem z innymi lub zostaw komentarz poniżej, dając mi znać, że podobał Ci się ten post! Oba te sposoby są darmowe i pomagają w rozwoju strony. Dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *