Aplikacja BirdNET i wiesz co to za ptak

Nagrywając dźwięki natury w tym dźwięki otoczenia nie możemy zapomnieć o ptakach. A gdy jesteś w terenie i nagrywasz piękne ptaki, aplikacja BirdNET się przyda do ich identyfikacji. Zobacz, warto ją zainstalować we własnym telefonie już dziś.

Nagrywanie ptaków i przyrody

Gdy nagrywamy nasze dźwięki w lasach, często zastanawiamy się jakie ptaki tak pięknie dla nas śpiewają. Teraz wykorzystujemy darmową aplikację BirdNET, dzięki której szybko dowiemy się jakie ptaki właśnie nagrywamy.

Bardzo ciekawa aplikacja, która pomoże nam prowadzić notatki dotyczące naszych nagrań przyrody. Dużo fajniej, jest w opisie pliku dodać gatunki ptaków zarejestrowane w pliku audio, niż dodać zwykły opis typu „śpiew ptaków”.

BirdNET to identyfikacja dźwiękowa ptaków, czyli nagrywamy dźwięk a nasz smartfon przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji przeanalizuje nagranie i wskaże prawdopodobne ptaki.

BirdNET opis aplikacji

Projekt badawczy BirdNET wykorzystuje sztuczną inteligencję w zakresie identyfikacji ponad 3000 najczęściej występujących gatunków na całym świecie.

Możesz nagrać plik za pomocą mikrofonu twojego urządzenia z systemem Android lub iOS i sprawdzić, czy uda się poprawnie rozpoznać prawdopodobne gatunki ptaków obecne w twoim nagraniu. Poznaj ptaki wokół siebie i pomóż nam zebrać obserwacje, przesyłając swoje nagrania.

BirdNET to wspólny projekt Cornell Lab of Ornithology i Chemnitz University of Technology.

Więcej o aplikacji: https://birdnet.cornell.edu