SPAN – darmowa wtyczka VST analizatora widma akustycznego

Jeśli potrzebujesz darmowy analizator widma akustycznego w formie wtyczki VST do DAW to warto pobrać Voxengo SPAN.

Więcej o wtyczce Voxengo SPAN

SPAN jest bezpłatnym narzędziem do analizy widma częstotliwości dla wtyczek audio AAX, AudioUnit i VST, wykorzystującym szybką transformatę Fouriera (FFT) w czasie rzeczywistym. Stworzony z myślą o profesjonalnych zastosowaniach audio.

Narzędzie zapewnia elastyczny system „trybów”,, które można dostosować do własnych preferencji analizy widma.

Możesz dostosować wielkość bloku Fouriera, procent nakładania się okna FFT oraz wygląd wizualny widma.

Dodatkowo, można wybierać różne typy wyświetlania widma wtórnego, na przykład maksimum w czasie rzeczywistym, dla lepszej kontroli. Widmo może być również wygładzone wizualnie, co ułatwia analizę.

SPAN obsługuje analizę wielokanałową, umożliwiając jednoczesne wyświetlanie widm z różnych kanałów lub grup kanałów. Kolorystykę widma można dostosować według indywidualnych preferencji.

Dodatkowo, SPAN oferuje pomiar poziomu wyjściowego z regulowaną balistyką i czasem integracji, zgodnie z normą EBU R128, oraz pomiar systemu K, włączając w to kalibrację. Narzędzie wyświetla statystyki pomiaru poziomu, oszacowanie headroomu oraz wykrywa prawdziwe szczyty. Dostępna jest również analiza korelacji.

Tu możesz pobrać darmową wtyczkę Voxengo SPAN VST Voxengo SPAN.

Zastosowanie:

  • Analizator widma częstotliwości FFT
  • Analizator widma stereo, mono, mid-side
  • Analizator widma dźwięku przestrzennego 7.1, 5.1
  • Miernik korelacji stereo
  • EBU R128, miernik systemu K
  • Wartość skuteczna, rzeczywisty poziom szczytowy i detektor przesterowania

Kompatybilność:

Voxengo SPAN to zupełnie darmowa wtyczka VST kompatybilna z większością systemów DAW obsługujących VST.

Zgodność z 64-bitowym oprogramowaniem wtyczek VST, AudioUnit, AAX, VST3 dla systemów Mac OS i Windows PC: REAPER, Ableton Live, Cubase, Logic Pro, Pro Tools, FL Studio, Studio One, OBS, Bitwig Studio, Nuendo, WaveLab, Vegas, SoundForge, GarageBand, Cakewalk, Adobe Audition, Samplitude, Digital Performer, Mixcraft, Edius, inne.

Należy pamiętać, że w przypadku Logic Pro należy pobrać pakiet „AU, AAX”.

Sprawdź również:

Zapraszamy na warsztaty

Zapraszamy na nasze Warsztaty z nagrań terenowych. Podczas kursu zgłębimy nie tylko praktyczne aspekty obsługi sprzętu, ale także wnikniemy głębiej w sztukę słuchania i interpretacji otoczenia dźwiękowego.

Wesprzyj Archiwum dźwięków przyrody

Jeśli podobał Ci się ten post i chciałbyś wesprzeć Ambient Soundmap oraz projekt nagrania archiwum dźwięków przyrody rozważ "postawienie nam kawy" lub Zostań Patronem.

Patroni otrzymują dostęp do ukrytych nagrań dźwiękowych oraz do ciekawych publikacji o nagraniach terenowych, których nie znajdziesz nigdzie indziej w internecie.

Jeśli nie jesteś w stanie wesprzeć strony finansowo, podziel się tym postem z innymi lub zostaw komentarz poniżej, dając mi znać, że podobał Ci się ten post! Oba te sposoby są darmowe i pomagają w rozwoju strony. Dziękujemy.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *