Ambient Soundmap realizuje nagrania terenowe. Jesteśmy miłośnikami dźwięków natury. Podróżujemy w poszukiwaniu dźwięków. Rejestrujemy odgłosy przyrody, otoczenia oraz miejską scenerię audio.

Kochamy chodzić po lasach i przysłuchiwać się dźwiękom natury. Nasza niesamowita przygoda z dźwiękami, zaczęła się w 2019 roku. A w 2021 postanowiliśmy przekuć nasze zainteresowanie w coś więcej. Chcieliśmy się dzielić pięknem odgłosów natury, które znajdujemy uciekając z miejskiego zgiełku.

W ten sposób powstał Ambient Soundmap, który zajmuje się profesjonalnym nagrywaniem dźwięków oraz szkoleniami i edukacją. Oprócz dedykowanych szkoleń dzielimy się wiedzą również na naszym blogu.

Oto nasz zespół Marta i Marcin

Bo za każdym projektem stoją ludzie. Oto nasz zespół, którego sercem są Marta i Marcin. W skrócie lubią o sobie mówić dźwiękowe m&m’sy.

Oto zespół Ambient Soundmap, czyli Marta i Marcin.

Marta pełni kluczową rolę jako nasz Project Manager, odpowiadając za kreatywne działania. To ona kieruje naszą papierkową robotą, dba o harmonogramy zleceń, organizuje wszelkie sprawy logistyczne oraz nadzoruje realizację projektów.

Z kolei Marcin jest naszym utalentowanym dźwiękowcem, odpowiedzialnym za rejestrację dźwięków, konserwację sprzętu oraz prowadzenie szkoleń. Dzięki ich współpracy i zaangażowaniu, nasz zespół działa jak dobrze naoliwiona maszyna, zapewniając sprawną realizację każdego zadania.

Podróże po dźwięk – kochamy nagrywać dźwięki

Podróże za dźwiękiem rozpoczęliśmy w 2019 roku. Cały nasz wolny czas poświęcamy na realizację projektów audio, dotyczących odgłosów otoczenia i edukacji ekologicznej.

Uważamy, że nagrywanie jest samo w sobie podróżą po dźwięki, których nie spotykamy na co dzień. W celu znalezienia najpiękniejszych odgłosów natury przemierzamy szlaki piesze i wodne.

Skupiamy się niemal w 100% na nagraniach terenowych, z dala od studia. Rejestrujemy dźwięki otoczenia na sprzęcie, który wybraliśmy świadomie właśnie w celu stworzenia wyjątkowych nagrań przyrody. Aby zapewnić wierne odwzorowanie dźwięków stosujemy nagrania stereo, IRT Cross oraz ambisoniczne.

Uwielbiamy chodzić po lasach i przysłuchiwać się dźwiękom natury. Po kilku latach planowania postanowiliśmy zrealizować nasze pragnienia o nagrywaniu dźwięków natury.

Pierwsze zderzenie z rzeczywistością, to brak ciekawych miejsc z informacjami o nagrywaniu dźwięków natury w Polskim internecie. Czas to zmienić i tak, powstała strona Ambient Soundmap.

Dziękujemy, że jesteś na naszej stronie Ambient Soundmap. Liczymy, że nasze treści, dźwięki i szkolenia zainteresują Ciebie i zmotywują do nagrywania swojej drogi życia.

Warsztaty z nagrań terenowych

Zapraszamy Cię do fascynującej podróży odkrywania dźwięków terenowych za pośrednictwem naszych inspirujących warsztatów. Podczas naszych spotkań poznasz nie tylko tajniki obsługi sprzętu, także odkryjesz sztukę rejestracji dźwięków, prowadzoną w otoczeniu przyrody.

Warsztaty to okazja do magicznego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, gdzie każdy dźwięk jest prezentem do odkrycia i podziwiania. Przyłącz się do nas, by samemu zanurzyć się w świecie dźwięków terenowych i czerpać z nich radość oraz inspirację!

Nagrania w terenie

Zamawiając nasze nagrania terenowe, zapewniasz sobie niezwykłe doświadczenie dźwiękowe, które ożywi Twoje projekty i zainspiruje Twoją publiczność.

Nasza praca koncentruje się głównie na dźwiękach otoczenia, gdzie prawie 90% nagrań pochodzi z terenu.

To tam, w sercu natury, odnajdujemy niepowtarzalne dźwięki, które dodają głębi i autentyczności Twoim projektom. Daj nam szansę przywrócić magię dźwięku do Twoich produkcji i zamów nasze nagrania terenowe już dziś!

Nowe projekty audio

Nasze projekty audio rozpoczęliśmy w 2022 roku i one wciąż trwają. Pracujemy na sprzęcie, który wybraliśmy świadomie w celu tworzenia wyjątkowych nagrań otoczenia i dźwięków natury. Pragniemy zarażać naszym hobby inne osoby, chcące rozpocząć przygodę z dźwiękami otoczenia. Do zobaczenia gdzieś na szlaku.

Prowadzimy nagrania terenowe

Ambient Soundmap to przede wszystkim nagrania terenowe. Pracujemy w terenie z dala od studia. Rejestrujemy dźwięki otoczenia w tym bardzo ważnym elementem naszej pracy jest rejestracja dźwięków przyrody.

Nagrania terenowe - realizacja dźwięku w terenie.

Pejzaże dźwiękowe i dźwięki natury

Tworzymy wiernie odwzorowane dźwięki otoczenia, nagrania w Stereo, IRT Cross oraz Ambisoniczne. Rejestrujemy dźwięki na potrzeby projektów ekologicznych oraz dla firm poszukujących nagrań terenowych.

Pracujemy wytrwale w terenie, gdzie rejestrujemy wyjątkowe zestawy dźwięków i tworzymy większość naszych nagrań.

Nasze ulubione zajęcie to rejestracja dźwięków natury, a w poszukiwaniu dźwięków dzikich zwierząt przemierzamy szlaki piesze i wodne.

Piszemy o nagraniach terenowych

Naszym pragnieniem jest stworzenie serwisu, który będzie jak wirtualna podróż przez dziką naturę, pełną fascynujących dźwięków i cennych informacji.

Miejsca, które nie tylko relaksuje i edukuje, ale także pobudza do refleksji nad naszym otoczeniem i zachęca do działania na rzecz jego ochrony.

To nasza misja oraz cel na dalsze lata pracy z rejestratorem dźwięku.

Oto zespół Ambient Soundmap, czyli Marta i Marcin.

Szybki kontakt

Masz pytania lub chciałbyś porozmawiać? Jesteśmy tutaj, by Ci pomóc! Nie wahaj się skontaktować z nami. Wypełnij formularz kontaktowy, a odpowiemy na Twoje pytania z przyjemnością.