Testujemy nowy sprzęt do nagrań plenerowych

Trwają testy nowego zestawu do nagrań dźwięków otoczenia, w tym również pięknej przyrody. Nasze efekty końcowe, niestety nadal nas nie zadowalają, ale jak to zawsze z nowym sprzętem trzeba testować dalej.

Pierwsze nagranie plenerowe w Krakowie

Dziś wybraliśmy się pod most, gdzie buszują gołębie i płynie piękna rzeczka. Powstało tak kilka ciekawych nagrań testowych, z różnymi ustawieniami mikrofonów AT4022. Niestety efekt końcowy wciąż jest daleki od naszych oczekiwań. Testujemy dalej, następne konfiguracje.

Nagranie Stereo, najlepiej odsłuchać przy użyciu słuchawek.

Materiał nagrano w Krakowie w dniu 4.6.2021 około godziny 13:30. Oczywiście, chcieliśmy uzyskać piękny dźwięk przestrzenny w Stereo. Do nagrania wykorzystano zestaw w konfiguracji AB (2x Audio Technica AT4022) oraz recorder MixPre 6 II.

Jesteśmy strasznie zawiedzeni, jakością nagrań, która wymaga od nas ponownego przerobienia naszego zestawu nagraniowego. Wkrótce dojdzie nowe mocowanie i kolejny system ustawień nagrań typu AB.

Zapraszamy na warsztaty

Zapraszamy na nasze Warsztaty z nagrań terenowych. Podczas kursu zgłębimy nie tylko praktyczne aspekty obsługi sprzętu, ale także wnikniemy głębiej w sztukę słuchania i interpretacji otoczenia dźwiękowego.

Wesprzyj Archiwum dźwięków przyrody

Jeśli podobał Ci się ten post i chciałbyś wesprzeć Ambient Soundmap oraz projekt nagrania archiwum dźwięków przyrody rozważ "postawienie nam kawy" lub Zostań Patronem.

Patroni otrzymują dostęp do ukrytych nagrań dźwiękowych oraz do ciekawych publikacji o nagraniach terenowych, których nie znajdziesz nigdzie indziej w internecie.

Jeśli nie jesteś w stanie wesprzeć strony finansowo, podziel się tym postem z innymi lub zostaw komentarz poniżej, dając mi znać, że podobał Ci się ten post! Oba te sposoby są darmowe i pomagają w rozwoju strony. Dziękujemy.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *