Recenzja belki mikrofonowej „Gravity Ms Stb 01 Pro”

Nasza szczera recenzja belki mikrofonowej „Gravity Ms Stb 01 Pro” przeznaczonej pod ustawienia stereo dla mikrofonów. Czy to dobry wybór i czy warto kupić ten model belki? Zapraszam do zapoznania się z naszym mini testem belki.

Belka mikrofonowa Gravity Ms Stb 01 Pro

Jest to dość tania belka (w zależności od oferty 160-200zł*) wykonana w całości z aluminium. Na zdjęciach wygląda naprawdę solidnie, w sklepach posiada również dość dobre opinie. Patrząc na belkę od razu rzucają się nam w oczy oryginalne zielone miarki na belce. Wygląda to dość fajnie musicie przyznać!

Sama belka przyjeżdża do nas dobrze zabezpieczona. Jest ona starannie wykonana z aluminium, lakierowana i budzi zaufanie. Ale, więcej w samej opinii.

Jakość użytkowa belki Gravity

Zaczynamy ustawiać belkę i jednak pokrętła nie są już tak fajne. Niestety pokręteł nie da się na stałe zablokować w jednym miejscu, współpraca z dużym obciążeniem również jest utrudniona.

Przykładowo zamontowany mikrofon w osłonie mikrofonowej Blimp na belce potrafi przekręcić samo pokrętło. Problem chyba w dość słabej jakości śrubie blokującej pokrętło. Niestety nie sprawia ona zaufania i sama jest dość trudna do zablokowania ręką.

Grzybek w który wkręcamy śrubę jest zupełnie gładki, co sprawia że śruba się po prostu ślizga na grzybku. Może dobrym wyjściem by było zamontowanie dwóch śrub blokujących lub innej blokady.

Dla kogo belka Gravity?

Jeśli robisz nagrania z lekkimi mikrofonami to ta belka może być dobrym wyborem. Przy ustawieniu 2 mikrofonów bez dodatkowych akcesoriów wszystko wydaje się działać bardzo sprawnie. Belka jest sztywna i dobrze utrzymuje mikrofony.

Ustawienie odpowiednich kierunków jest dość proste do uzyskania. Na początek jest to dość dobra belka dla amatora. Niestety nie będzie ona odpowiednia dla tych, którzy chcą na niej montować cięższe zestawy. Tu lepiej poszukać czegoś innego.

My belkę posiadamy, ale drugi raz byśmy już jej nie nabyli niestety. Jakość mocowań i blokad jest zbyt słaba do zastosowań z cięższymi zestawami np. Mikrofon + osłona mikrofonowa Blimp.

*podana cena była aktualna w momencie pisania naszego mini testu.

Zapraszamy na warsztaty

Zapraszamy na nasze Warsztaty z nagrań terenowych. Podczas kursu zgłębimy nie tylko praktyczne aspekty obsługi sprzętu, ale także wnikniemy głębiej w sztukę słuchania i interpretacji otoczenia dźwiękowego.

Wesprzyj Archiwum dźwięków przyrody

Jeśli podobał Ci się ten post i chciałbyś wesprzeć Ambient Soundmap oraz projekt nagrania archiwum dźwięków przyrody rozważ "postawienie nam kawy" lub Zostań Patronem.

Patroni otrzymują dostęp do ukrytych nagrań dźwiękowych oraz do ciekawych publikacji o nagraniach terenowych, których nie znajdziesz nigdzie indziej w internecie.

Jeśli nie jesteś w stanie wesprzeć strony finansowo, podziel się tym postem z innymi lub zostaw komentarz poniżej, dając mi znać, że podobał Ci się ten post! Oba te sposoby są darmowe i pomagają w rozwoju strony. Dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *