Soundwalk 7/9/2022- Kraków City Ambient Soundmap

Nocna piesza wyprawa po dźwięki. Bo kochamy nocne spacery ulicami oraz poznawać nowe oblicze Krakowa. To również bardzo fajna pora do nagrań terenowych. Wszystko w ramach projektu dźwięków tego wyjątkowego miasta – Kraków City Ambient Soundmap.

Nagranie powstało w technice stereo X/Y, przy wykorzystaniu mikrofonu Audio-Technica BP4025. To jeden z fajniejszych mikrofonów, bliskiego pola do nagrań w ruchu. Kompaktowa i dość lekka konstrukcja, do tego dość niskie szumy własne. A wszystko zostało zamknięte w blimpie.

Nocne spacery po Krakowie z mikrofonem

Całe nagranie powstało w nocy (start spaceru o 22:00) i jak widać w Krakowie, o tej porze na jednym z osieli dzieje się całkiem sporo. Jedną z przewag nocnego spacerowania, jest brak gapiów zainteresowanych co robimy i czemu mamy taki duży mikrofon.

Osoby przemierzające nocne ulice pędzą do swoich spraw, nie zwracają uwagi na przechodniów, co pozwala na swobodne nagrania. Bardzo lubimy nagrywać nocą i na pewno wrócimy w nocy na ulice miasta.

Jest to nagranie testowe, ale zdecydowaliśmy się na jego publikację. Życzymy miłego słuchania – oczywiście najlepiej słuchać nagrania w słuchawkach w Stereo.

Nagrania terenowe miasta – rejestracja życia

Nagrania terenowe w mieście to opowieść chwili. Jeśli szukasz pomysłu na nagrania terenowe, warto właśnie sięgnąć po nagrania w mieście. Hałas, ludzie gdzieś biegnący, zgiełk samochodów, oraz miejska natura.

Dla nas to jeden wielki plac zabaw dźwięków i nawet osoba nagrywająca, nie wie co wydarzy się za moment. Jakie nagrania zrobimy i co na nich się znajdzie. Oczywiście wszystkie nagrania, które wykonujemy są w Stereo. Bo tylko takie oddają prawdziwą przestrzeń miasta i dają namiastkę bycia na miejscu.

Wykonujemy nagrania w technice A/B oraz X/Y, ale jest jeszcze tyle możliwości do rejestracji dźwięków życia miasta.

Nagranie zostało również dodane do naszego kanału na soundcloud. Zapraszamy do wysłuchania nocnych dźwięków Krakowa.

Projekt: Kraków City Ambient Soundmap

Soundwalk 7/9/2022 – nagranie terenowe wykonane w ruchu podczas spaceru

MixPre 6 II + Audio-Technica BP4025

Zapraszamy na warsztaty

Zapraszamy na nasze Warsztaty z nagrań terenowych. Podczas kursu zgłębimy nie tylko praktyczne aspekty obsługi sprzętu, ale także wnikniemy głębiej w sztukę słuchania i interpretacji otoczenia dźwiękowego.

Wesprzyj Archiwum dźwięków przyrody

Jeśli podobał Ci się ten post i chciałbyś wesprzeć Ambient Soundmap oraz projekt nagrania archiwum dźwięków przyrody rozważ "postawienie nam kawy" lub Zostań Patronem.

Patroni otrzymują dostęp do ukrytych nagrań dźwiękowych oraz do ciekawych publikacji o nagraniach terenowych, których nie znajdziesz nigdzie indziej w internecie.

Jeśli nie jesteś w stanie wesprzeć strony finansowo, podziel się tym postem z innymi lub zostaw komentarz poniżej, dając mi znać, że podobał Ci się ten post! Oba te sposoby są darmowe i pomagają w rozwoju strony. Dziękujemy.