Odgłosy natury – nagrywamy dźwięki natury

Odgłosy natury, nasza ulubiona praca nad nagraniami audio dźwięków natury – od 2020 roku tworzymy nagrania natury. Czas mija a nasze działania na rzecz rejestracji dźwięków otoczenia naturalnego wciąż trwa. Przebywanie sam na sam z naturą w środku lasu, na mokradłach czy stepach z mikrofonami. To nas bawi, to nas ciekawi – wolimy to od pracy w studiu.

Odgłosy natury – rejestracja terenowa środowiska naturalnego

Ptaszki śpiewają, drzewa pięknie szumią… a właściwie, czemu nagrywasz dźwięki natury? Dla nas naturalne odgłosy natury, są sposobem na odpoczynek, ale jednocześnie pragniemy pokazać jak wygląda aktualnie środowisko naturalne w nagraniach. Nie tylko życie zwierząt oraz ich środowisko naturalne – przede wszystkim ma to być materiał rejestrujący ekologię otoczenia.

Bo nasza praca, może przynieść dużo informacji dla przyszłych pokoleń, oraz wszystkich osób zajmujących się ekologią (w tym szczególnie lasami). Działania terenowe, to nie tylko zdjęcia czy filmy, to również szerokie działania nad rejestracją dźwięku oraz zanieczyszczeń-hałasu wytworzonego przez człowieka.

Leśne Studio Nagrań - Leśne Studio Audio by ambientsoundmap

Las – naszym studiem nagrań

Coraz więcej czasu spędzamy w lesie, a coraz mniej czasu spędzamy w studiu nagrań. Taka transformacja naszej pracy, pomaga tworzyć jeszcze lepsze nagrania. Wpłynęło to na sposób naszej pracy, pakowania sprzętu oraz doboru samych mikrofonów i akcesoriów.

Praca nad dźwiękami przyrody, chcemy wnieść na wyższy poziom i zająć się w przyszłości pracą dźwiękową na rzecz filmów przyrodniczych i ekologicznych. Ten kierunek prac, wydaje się interesujący i poświęcamy coraz więcej czasu na działania pro-ekologiczne.

Więcej informacji o założeniach projektu Leśne studio nagrań – Leśne studio audio.

Ekologia akustyczna – ciekawe zagadnienie

Ekologia akustyczna, to kolejne zagadnienie bardzo nam bliskie. Jak już wspomnieliśmy, działamy w ramach projektu „Leśne studio nagrań” i pragniemy, by nasze aktualne i przyszłe nagrania również pomogły w badaniach lasów europy od strony analizy życia zwierząt i wpływu człowieka na to życie.

Coraz więcej informacji z zakresu ekologii i przyrody będzie pojawiać się na łamach strony Ambient Soundmap. Mamy nadzieję, iż uda się nam również rozwinąć nasze kanały Social Media, by zainteresować nagraniami w plenerze inne osoby.

Niemal każdego tygodnia otrzymujemy od Was zapytania, o sprzęt do nagrań w terenie. Odpowiadamy na nie, ale również podpytujemy się, co pragniecie nagrywać. Większość osób decyduje się na nagrania dźwięków miasta oraz nagrania dźwięków przyrody. To na pewno najpopularniejsze tematy, które również i my rozwijamy w naszych projektach.

Odgłosy natury – pozytywny wpływ na zdrowie

To już jest pewne – odgłosy natury mają pozytywny wpływ na człowieka i zdrowie. Co tu dużo pisać i mówić. Wsłuchiwanie się w dźwięki natury to również pomoc w odzyskaniu spokoju, wewnętrznego spokoju oraz poprawa zdrowia psychicznego i fizycznego.

Słuchanie dźwięków natury ma pozytywny wpływ na samopoczucie i zdrowie – potwierdzili naukowcy z Colorado State University. Obcowanie z naturą i wsłuchiwanie się w nią powoduje m.in. mniejsze odczuwanie bólu i niższy poziom stresu.

Odgłosy natury to piękne dźwięki, które działają kojąco na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne.

Pracujemy nad bankami dźwięków natury, które zostaną udostępnione w różnej formie, do samodzielnego domowego „leczenia” siebie, za pomocą dobrych nagrań natury. Ambient Soundmap od 2020 roku prowadzi nagrania terenowe (natural soundscapes), które mamy zamiar dostosować pod wsparcie terapii i relaksu osobistego.

Nagrywanie dźwięków natury

Zostań ambasadorem natury – rejestruj dźwięki natury

Myślisz o rejestracji dźwięków otoczenia? A dodatkowo kochasz przyrodę i naturę? Jeśli tak, to zapraszamy do naszego projektu dla wszystkich osób, chcących działać na rzecz przyrody, przez rejestrację natury na nagraniach audio.

Nagrywanie dźwięków natury – zostań ambasadorem przyrody – to nasz projekt, w którym pragniemy wszystkich zaprosić do wspólnej zabawy z rejestracją przyrody na nagraniach cyfrowych.

Zapraszamy na warsztaty

Zapraszamy na nasze Warsztaty z nagrań terenowych. Podczas kursu zgłębimy nie tylko praktyczne aspekty obsługi sprzętu, ale także wnikniemy głębiej w sztukę słuchania i interpretacji otoczenia dźwiękowego.

Wesprzyj Archiwum dźwięków przyrody

Jeśli podobał Ci się ten post i chciałbyś wesprzeć Ambient Soundmap oraz projekt nagrania archiwum dźwięków przyrody rozważ "postawienie nam kawy" lub Zostań Patronem.

Patroni otrzymują dostęp do ukrytych nagrań dźwiękowych oraz do ciekawych publikacji o nagraniach terenowych, których nie znajdziesz nigdzie indziej w internecie.

Jeśli nie jesteś w stanie wesprzeć strony finansowo, podziel się tym postem z innymi lub zostaw komentarz poniżej, dając mi znać, że podobał Ci się ten post! Oba te sposoby są darmowe i pomagają w rozwoju strony. Dziękujemy.