Kraków City Ambient Soundmap – mapa dźwiękowa miasta

Kraków City Ambient Soundmap, powstaje pierwsza mapa dźwiękowa miasta Krakowa. Zaplanowaliśmy i wdrożyliśmy pierwsze długotrwałe podróże z mikrofonami po mieście Kraków. To piękne miasto, które warto odwiedzić z rejestratorem i uśmiechem.

Cały projekt uruchomiliśmy w 2021 roku, ale już dziś wiemy, że to tylko początek tej przygody. Nie widać końca możliwości, a miejsc ciekawych i dźwięków jest nieskończona ilość.

Powstaje mapa dźwiękowa Krakowa

Dla celów historycznych, doznaniowych a nawet dla własnej przyjemności słuchania tego co w mieście „piszczy”. Powstaje mapa dźwiękowa miasta Kraków.

Przedstawienie dźwięków miasta, prowadzimy z zakresu rejestracji nie tylko głównych ulic oraz centrum samego miasta. Pracujemy również na obrzeżach oraz odwiedzamy osiedla mieszkaniowe.

Mamy nadzieję, że nasze starania oraz dźwięki przydadzą się nie tylko w badaniach, ale również w formie audio-pamiętnika dla przyszłych pokoleń. Jeśli możesz pomóc w naszych działaniach, zapraszamy do kontaktu z Ambient Soundmap.

Dźwięki zebrane w Krakowie

Kraków City Ambient Soundmap - Mapa dźwiękowa Krakowa

Kraków to miejsce, w którym aktualnie żyjemy i pracujemy. To również miejsce pełne niesamowitych dźwięków otaczających nas każdego dnia. Szkoda nie nagrać tego otoczenia, nie przenieść dźwięków miasta do bibliotek dźwięku.

To również piękny sposób na spełnienie kolejnych kilkunastu lat w katalogowaniu ciekawych zakątków naszego miejsca zamieszkania. A jest co nagrywać i chyba nigdy nie zabraknie nam nowych dźwięków do nagrywania.

Na początek zapraszamy do odsłuchania dźwięku płynącej wody oraz gołębi pod jednym z Krakowskich malutkich mostów.

Kraków City Ambient Soundmap to Audioteka dźwięków miasta Kraków

Nasz projekt nabiera rozpędu i wkrótce ruszamy z nagraniami w wielu miejscach Krakowa. To jednak projekt, który wymaga od nas nie tylko czasu ale również odpowiedniego przygotowania.

Zmieniliśmy odrobinę założeń i testujemy nowe mikrofony przygotowane pod ten projekt. W planach rejestracja dźwięków Krakowa w X/Y oraz AB. Bo stereo wydaje się najlepszym rozwiązaniem, na ten moment.

W przyszłości może poszerzymy również nasz projekt o nagraniach typu Ambisonic.

Pomóż w projekcie. Szukamy partnerów

Szukamy sponsorów oraz osób chcących pomóc w tworzeniu naszej bazy dźwięków.

Dla partnerów biznesowych

Poszukujemy sponsorów oraz partnerów sprzętowych dla naszego projektu. Liczymy na dobre serce oraz wparcie naszej inicjatywy stworzenia miejskiej biblioteki dźwięku.

Miesięczny koszt utrzymania naszej działalności to blisko 7000zł netto, nie licząc nowego sprzętu oraz budowania internetowej bazy dźwięków. Aktualnie nasz projekt pokrywamy z własnego budżetu, ale chętnie pozyskamy dodatkowe środki na realizację tego i innych naszych projektów.

Dla hobbystów nagrywających dźwięki otoczenia

Jesteś z Krakowa i nagrywasz dźwięki? Jeśli tak zapraszamy do współpracy przy tworzeniu projektu. Poszukujemy osób chcących zaangażować się bezpłatnie, w tworzenie i katalogowanie dźwięków Krakowa.

Nie możemy niestety nic zapłacić, ale ten projekt nie powstał w celach zarobkowych. Jako działania non-profit, tworzymy bibliotekę, z myślą o przyszłych pokoleniach, chcących wrócić do dźwięków z przeszłości.

Zapraszamy na warsztaty

Zapraszamy na nasze Warsztaty z nagrań terenowych. Podczas kursu zgłębimy nie tylko praktyczne aspekty obsługi sprzętu, ale także wnikniemy głębiej w sztukę słuchania i interpretacji otoczenia dźwiękowego.

Wesprzyj Archiwum dźwięków przyrody

Jeśli podobał Ci się ten post i chciałbyś wesprzeć Ambient Soundmap oraz projekt nagrania archiwum dźwięków przyrody rozważ "postawienie nam kawy" lub Zostań Patronem.

Patroni otrzymują dostęp do ukrytych nagrań dźwiękowych oraz do ciekawych publikacji o nagraniach terenowych, których nie znajdziesz nigdzie indziej w internecie.

Jeśli nie jesteś w stanie wesprzeć strony finansowo, podziel się tym postem z innymi lub zostaw komentarz poniżej, dając mi znać, że podobał Ci się ten post! Oba te sposoby są darmowe i pomagają w rozwoju strony. Dziękujemy.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *