Leśne Studio Nagrań – by ambientsoundmap

Leśne Studio Nagrań – Leśne Studio Audio by ambientsoundmap – nagrania terenowe prowadzone na terenie Europy, w celu zapisu dźwięków lasów. To nasz nowy projekt, który wystartował w 2022 roku, to nagrania dźwięków lasów i przyrody.

Leśne Studio Nagrań – Leśne Studio Audio

Miło nam poinformować, iż właśnie rozpoczęliśmy planowanie, naszego kolejnego projektu. Leśne Studio Nagrań (również, używana nazwa – Leśne Studio Audio) to podróż przez dźwięki lasów w Europie zachodniej. Połączenie nagrań terenowych z podróżowaniem. Czasu mało, ale w wolnych chwilach pakujemy nasz sprzęt do nagrań terenowych i śmigamy do ciekawych lasów.

To dalsza część łącząca nasze poprzednie projekty audio (wiele z nich, wciąż trwa).

Nagrania terenowe lasów i ich mieszkańców

Nie jest to tajemnicą, że od dłuższego czasu kompletujemy coraz to nowszy sprzęt specjalnie do pracy w lesie. Szczególnie uwielbiamy pracować w lasach iglastych, gdzie dźwięk dobiega się w inny – magiczny sposób (w stosunku do lasów liściastych).

Niestety aktualnie projekt, jest prowadzony tylko w wolnym czasie. Nagrania udostępniamy zainteresowanym instytucjom, jak również staramy się prowadzić nagrania na zamówienie konkretnych nadleśnictw i firm przyrodniczych.

Co dalej z Leśnym Studiem Nagrań?

Właśnie, co dalej stanie się z projektem? Jak chcemy go rozwijać i gdzie idziemy? To bardzo ceiakwa tematyka, to również inne spojrzenie na projekty, które wykonujemy. Bo czy nagrania terenowe lasu mogą się kiedyś skończyć? Raczej, jest to długoterminowy projekt na kilkanaście czy kilkadziesiąt lat.

Robimy wszystko by ten projekt, stał się naszym głównym zajęciem zawodowym pod rejestrację dźwięku w terenie.

Oczywiście nie zamykamy naszego projektu miejskiego „Kraków City Ambient Soundmap„, jednak pracujemy nad przeniesieniem naszych nagrań coraz częściej do leśnych zakamarków. Praca w mieście jest ciekawa, ale nie jest tak fascynująca jak praca w lesie.

Założenia projektu Leśne Studio Nagrań

Założenia projektu są dość szerokie – bo od rejestracji dźwięków otoczenia, po rejestrację poszczególnych zwierząt. Co oznacza, przebudowę części naszego sprzętu i coraz węższe nagrywanie dźwięków nakierowanych.