Ekologia akustyczna na obszarach leśnych – bardzo ciekawa pozycja w PDF o obszarach leśnych, oraz ekologii akustycznej jaka w nich występuje. To obowiązkowa lektura dla wszystkich pracujących z rejestracją dźwięków w lesie. Jeśli chcesz, by Twoja praca nabrała nowego znaczenia, a nagrania przyczyniały się do badania oraz ochrony środowiska, warto pochylić się nad tą książką.

Świetna książka by poznać stan akustyczny lasów

Książkę powinna przeczytać każda osoba, chcąca nagrywać dźwięki natury (w szczególności lasy). Znajdziemy w niej wiele ciekawostek, które nie tylko pozwolą inaczej spojrzeć na nagrania terenowe (ich wykorzystanie), ale pomogą zaplanować np. wyjazdy w plener.

Jeśli myślisz o analizie swoich nagrań pod wszelkiego typu działania związane z ekologią, w książce znajdziemy dużą liczbę przepisów oraz najważniejszych zagadnień. Pomaga to w zrozumieniu stanu jaki możemy zastać w lasach oraz najważniejsze elementy, które są badane.

Książka Ekologia akustyczna na obszarach leśnych

Ekologia akustyczna, to bardzo szerokie zagadnienie wiedzy, powiązane z badaniami nad otoczeniem zarejestrowanym w dźwiękach. Najczęściej projekty dotyczące ekologii akustycznej trwają latami i dotyczą poszczególnych badanych habitatów.

Jeśli chcesz poznać tajemnice badania dźwięków w lesie, to warto pobrać książkę (w PDF): „Ekologia akustyczna na obszarach leśnych”. Książka dostępna za darmo do pobrania, w linku wyżej.

Dostęp do konkretnej dawki wiedzy! Gorąco polecamy do przeczytania i analizy przepisów, problemów oraz działań związanych z badaniem pejzażu akustycznego w lasach.

Analizy pejzażu akustycznego

To kolejny bardzo ciekawy element działań, które można by przeprowadzić jako projekt dla siebie samego. W książce pokazana jest wstępna analiza pejzażu akustycznego Puszczy Niepołomickiej. Świetnie przedstawia opis wpływ np. Autostrady A4 na życie zwierząt, ale również na same zanieczyszczenia dźwięku, który możemy nagrać w puszczy.

Aż, by się chciało sprawdzić inne analizy pejzażu akustycznego innych ciekawych lasów w Polsce. Ciekawe, ile takich dokumentacji zostało stworzonych i czy są ogólnodostępne do wglądu. Była by to niewątpliwie ciekawa informacja, pomagająca w planowaniu przyszłych nagrań.

Interesujesz się ekologią akustyczną? Zobacz również darmowy ebook Przewodnik po ekologii akustycznej

Wesprzyj Archiwum dźwięków przyrody

Jeśli podobał Ci się ten post i chciałbyś wesprzeć Ambient Soundmap oraz projekt nagrania archiwum dźwięków przyrody rozważ "postawienie mi kawy" lub Zostań Patronem.

Patroni otrzymują dostęp do ukrytych nagrań dźwięków przyrody oraz do ciekawych publikacji o nagraniach terenowych, których nie znajdziesz nigdzie indziej w internecie.

Jeśli nie jesteś w stanie wesprzeć strony finansowo, podziel się tym postem z innymi lub zostaw komentarz poniżej, dając mi znać, że podobał Ci się ten post! Oba te sposoby są darmowe i pomagają w rozwoju strony. Dziękuję

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *