Nevaton VR – nowy mikrofon hi-end do nagrań przestrzennych 360

Nevaton VR – Ambisonic Microphone jest mikrofonem ambisonicznym, przeznaczonym do nagrań przestrzennych 360° w najwyższej jakości. Nevaton VR dostarcza Ambisonic A-format, czterokanałowe wyjście, które może być łatwo przekonwertowane do Ambisonic B-format za pomocą większości głównych DAW na rynku, wtyczek lub dekoderów.

Doskonały mikrofon do wszystkich zastosowań związanych z dźwiękiem 3D, w pełni kompatybilny z systemami takimi jak silniki gier VR czy platformy mediów społecznościowych 360°. Dostępna jest tylko ograniczona ilość.

Mikrofon przestrzenny do nagrań 360 - Nevaton VR

Nevaton VR – mikrofon do nagrań 360

Cechy mikrofonu Nevaton VR – Ambisonic Microphone

  • Niski poziom szumu własnego (4dBA)
  • Zdolność do przenoszenia bardzo wysokich poziomów ciśnienia akustycznego (142dB)
  • Przełączalne tłumienie: -10dB
  • Przełączalny filtr dolnoprzepustowy (80Hz, 6dB/Oct)
  • Podgrzewane kapsuły (dla zapewnienia stabilności parametrów w różnych warunkach klimatycznych): Dwa przełączane tryby grzania: prąd grzania 4 mA lub 8 mA
  • Użycie przełącznika 8 mA umożliwia również stosowanie długich kabli (długość ponad 200 metrów)
  • Filtr RF chroniący przed zakłóceniami radiowymi

Uwaga: Redukcję -10 dB uzyskuje się poprzez obniżenie napięcia polaryzacji (z 60 V do 20 V). Pozwala to dodatkowo na szybką reakcję membrany na bardzo głośne dźwięki!

Jak działa mikrofon za ponad 22 tysiące złotych?

Na samym teście widać, że praktycznie nie słychać żadnych hałasów. To chyba pierwszy tak cichy mikrofon na świecie. Producent stworzył coś niesamowitego do zastosowań 360.

Oczywiście aby w całości poznać jakość mikrofonu należy nagrania słuchać w słuchawkach.

Cena to ponad 22 tysiące złotych, a liczba mikrofonów dostępnych w sprzedaży jest ograniczona.

Strona producenta: http://nevaton.eu/product/nevaton-vr-ambisonic-microphone/

Nie wiesz jakie mikrofony wybrać? Zobacz nasz kompletny spis najlepszych mikrofonów do nagrań dźwięków otoczenia i przyrody.

Zapraszamy na warsztaty

Zapraszamy na nasze Warsztaty z nagrań terenowych. Podczas kursu zgłębimy nie tylko praktyczne aspekty obsługi sprzętu, ale także wnikniemy głębiej w sztukę słuchania i interpretacji otoczenia dźwiękowego.

Wesprzyj Archiwum dźwięków przyrody

Jeśli podobał Ci się ten post i chciałbyś wesprzeć Ambient Soundmap oraz projekt nagrania archiwum dźwięków przyrody rozważ "postawienie nam kawy" lub Zostań Patronem.

Patroni otrzymują dostęp do ukrytych nagrań dźwiękowych oraz do ciekawych publikacji o nagraniach terenowych, których nie znajdziesz nigdzie indziej w internecie.

Jeśli nie jesteś w stanie wesprzeć strony finansowo, podziel się tym postem z innymi lub zostaw komentarz poniżej, dając mi znać, że podobał Ci się ten post! Oba te sposoby są darmowe i pomagają w rozwoju strony. Dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *