Leśne Studio Nagrań – dźwiękowe wędrówki po lasach

Leśne Studio Nagrań – dźwiękowe wędrówki po lasach, to projekt nagrań terenowych prowadzonych na terenie Polski i Europy, w celu zapisu dźwięków lasów. To nasz nowy projekt, który wystartował w 2022 roku.

Projekt skupia się na obszernych nagraniach dźwięków lasów i przyrody. Nagraniach dla przyszłych pokoleń, które mogą nie poznać lasów w takiej formie jak dziś.

Leśne Studio Nagrań – Leśne Studio Dźwiękowe

Miło nam poinformować, iż właśnie rozpoczęliśmy planowanie, naszego kolejnego projektu. Leśne Studio Nagrań (również, używana nazwa – Leśne Studio Dźwiękowe) to podróż przez dźwięki lasów w Polsce. Połączenie nagrań terenowych z podróżowaniem.

Czasu mało, ale w wolnych chwilach pakujemy nasz sprzęt do nagrań terenowych i śmigamy do ciekawych lasów.

To dalsza część łącząca nasze poprzednie projekty audio (wiele z nich, wciąż trwa).

Nagrania terenowe lasów i ich mieszkańców

Nie ulega wątpliwości, że od pewnego czasu rozwijamy nasz sprzęt dedykowany do pracy w lasach.

Szczególnie fascynuje nas praca wśród iglastych ostępów, gdzie dźwięki niosą się w zupełnie innym, wręcz magicznym tonie w porównaniu z lasami liściastymi.

Niestety, obecnie projekt realizujemy jedynie w naszym wolnym czasie. Udostępniamy nasze nagrania zainteresowanym instytucjom, a także podejmujemy się nagrywania na zlecenie konkretnych nadleśnictw i organizacji przyrodniczych.

Naszym wielkim marzeniem jest, aby projekt stał się pełnoprawną działalnością, poświęconą rejestracji dźwięków terenowych, umożliwiającą nam poświęcenie się tej pasji na pełen etat.

Co dalej z Leśnym Studiem Nagrań?

Zastanawiamy się teraz, co przyniesie przyszłość dla naszego projektu. Jakie kierunki rozwoju wybierzemy i dokąd nas one zaprowadzą?

Tematyka lasów jest niezwykle istotna, otwiera nowe perspektywy dla naszych projektów.

Czy nagrania terenowe lasów będą kiedyś wyczerpane? Bardziej prawdopodobne jest, że nasza praca będzie trwała długoterminowo, obejmując kolejne dziesięciolecia.

Zdecydowanie staramy się, aby nasz projekt stał się głównym zajęciem zawodowym związanym z rejestracją dźwięku w terenie. To dla nas priorytet.

Oczywiście nie zapominamy o naszym projekcie miejskim „Kraków City Ambient Soundmap„, jednak coraz częściej kierujemy nasze wysiłki w stronę przeniesienia naszych nagrań do serca lasów. Praca w mieście jest intrygująca, ale to praca w lesie napawa nas prawdziwą fascynacją.

Inicjatywa „Leśne Studio Nagrań” jest silnie powiązany z naszym aktualnym projektem „Nasłuchiwanie Puszczy„.

Założenia projektu Leśne Studio Nagrań

Założenia projektu są dość szerokie – bo od rejestracji dźwięków otoczenia, po rejestrację poszczególnych zwierząt. Co oznacza, przebudowę części naszego sprzętu i coraz częstsze nagrywanie dźwięków nakierowanych.

Nagrania dźwięków lasu dla organizacji ekologicznych

Coraz częściej poszukujemy i realizujemy zlecenia na nagrania terenowe w lesie. Mamy nadzieję, rozwinąć to zamiłowanie do leśnych przygód jeszcze mocniej. Pracujemy też nad poszerzeniem naszej oferty zawodowej o kolejne media jak film czy fotografia.

Na ten moment leśne studio nagrań rozwija się małymi krokami. Jeśli potrzebujesz dedykowane nagrania dźwięków lasu zapraszamy do kontaktu.

Warsztaty nagrań terenowych (field recordingu) - jak nagrywać dźwięki natury i otoczenia?

Chcesz wziąć udział w projekcie? Dołącz do naszych warsztatów dźwiękowych.

Zapraszamy na warsztaty

Zapraszamy na nasze Warsztaty z nagrań terenowych. Podczas kursu zgłębimy nie tylko praktyczne aspekty obsługi sprzętu, ale także wnikniemy głębiej w sztukę słuchania i interpretacji otoczenia dźwiękowego.

Wesprzyj Archiwum dźwięków przyrody

Jeśli podobał Ci się ten post i chciałbyś wesprzeć Ambient Soundmap oraz projekt nagrania archiwum dźwięków przyrody rozważ "postawienie nam kawy" lub Zostań Patronem.

Patroni otrzymują dostęp do ukrytych nagrań dźwiękowych oraz do ciekawych publikacji o nagraniach terenowych, których nie znajdziesz nigdzie indziej w internecie.

Jeśli nie jesteś w stanie wesprzeć strony finansowo, podziel się tym postem z innymi lub zostaw komentarz poniżej, dając mi znać, że podobał Ci się ten post! Oba te sposoby są darmowe i pomagają w rozwoju strony. Dziękujemy.

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.