Niesamowity film o pięknie dźwięków otoczenia „Sanctuaries of Silence”

Przedstawiamy piękny film 360/VR o dźwięku otoczenia, o nagrywaniu dźwięków nie tylko natury. Sporo informacji o samym dźwięku i tym jaki wpływ na środowisko ma hałas. Gordon Hempton o dźwięku…

Piękne obrazy, piękne dźwięki oraz świetny komentarz. Zobaczcie film w 360 stopniach z dźwiękiem nagranym tak by był najbliższy naturalnemu odbiorowi przez człowieka.

Sanktuaria Ciszy

Więcej

Od 35 lat ekolog akustyczny Gordon Hempton dokumentuje dźwięki lasu deszczowego Hoh. Jest to jedn z najbardziej zróżnicowanych ekologicznie środowisk w Stanach Zjednoczonych. Do jej wielu gatunków należą żaby drzewne, łosie Roosevelt, sowy plamiste, kowalik rudy i strzyżyki pacyficzne.

Hempton wierzy, że cisza jest na skraju wyginięcia. Opisuje wartość i moc ciszy w swoim życiu oraz bada wpływ zanieczyszczenia hałasem na ludzi i świat przyrody.

Cisza może być na skraju wyginięcia, a ekolog uważa, że ​​nawet najbardziej odległe zakątki globu są narażone na hałas. W „Sanctuaries of Silence” dołącz do wciągającej podróży do Parku Narodowego Olimpijskiego, jednego z najspokojniejszych miejsc w Ameryce Północnej.

Oficjalna strona projektu: https://sanctuariesofsilence.com

Zobacz również: https://www.globalonenessproject.org/library/virtual-reality/sanctuaries-silence