Nagrywanie dźwięków przyrody to także rejestrowanie śpiewu ptaków. Nasza przygoda z dźwiękiem zaczęła się właśnie od tego fascynującego zajęcia. Jeśli lubisz książki o obserwacji ptaków, ten przewodnik będzie dla Ciebie prawdziwą gratką.
To właśnie obserwacja i słuchanie ptaków sprawiły, że z pasją wyruszamy na wycieczki, aby nagrywać dźwięki natury. Miłość do przyrody pozostanie z nami na zawsze. Jeśli także lubisz wsłuchiwać się w ptasie pieśni, książka „Głupie ptaki Polski” powinna znaleźć się w Twojej biblioteczce.
Głupie ptaki Polski. Przewodnik świadomego obserwatora
Książka jest ozdobiona pięknymi ilustracjami i w zabawny sposób opisuje zachowania ptaków Polski. To humor sprawia, że czyta się ją z przyjemnością od pierwszej do ostatniej strony. Jest nie tylko zabawna, ale także pomaga lepiej zrozumieć ptasie zwyczaje, jednocześnie doskonaląc nasze umiejętności obserwacyjne.
Czy warto kupić tę książkę?
Poznasz tajniki obserwacji ptaków:
Książka wprowadzi Cię w fascynujący świat ornitologii, oferując wiele praktycznych porad i wskazówek, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć zachowania ptaków i skuteczniej je obserwować.
Będziesz świadomie poszukiwał wybrane gatunki:
Dzięki szczegółowym opisom i radom autora nauczysz się, jak i gdzie szukać konkretnych gatunków ptaków. To umożliwi Ci bardziej celowe i efektywne wycieczki w terenie.
O książce Głupie ptaki Polski. Przewodnik świadomego obserwatora
Stało się. Orzeł wylądował, sikorka u płota, pióra zostały rzucone. Teraz wszyscy się dowiedzą, jakie mam chore zainteresowania. Napisałem książkę o ptakach. Jeżeli jesteście zdziwieni, to pomyślcie sobie, jak musiały poczuć się ptaki. Kim do ćwira jest ten palant z lornetką? To akurat nie byłem ja, ale dla ptaków wszyscy wyglądamy tak samo.
Poznajcie „Głupie ptaki Polski” – książkę, o której sam autor pisze, że powstała w wyniku jego własnego uzależnienia. Po jej przeczytaniu wasze życie już nigdy nie będzie takie samo, bo każdy napotkany na waszej drodze ptak będzie kojarzył się z przydomkiem lub charakterystyczną cechą, o której nie sposób zapomnieć po tej lekturze.
W książce znajdziecie cenne wskazówki, jak przygotować się do obserwacji ptaków, unikając przy tym zmarznięcia, upadków z mostów oraz zdobywając kilka udanych zdjęć, na których faktycznie widać ptaki, a nie tylko różne odcienie gałęzi. Autor doradzi wam również, jak wybrać odpowiedni karmnik, gdzie go umieścić i jakie mogą być tego konsekwencje dla waszego zdrowia psychicznego.