Darmowe programy do pomiaru akustyki i dźwięku

Dziś prezentujemy darmowe oprogramowanie audio do dokonywania zaawansowanych pomiarów akustyki i dźwięku. A zastosowań jest sporo, od pomiarów akustycznych pomieszczeń, przez analizę dźwięku głośników czy słuchawek.

Jeśli szukasz ciekawego oprogramowania do pomiarów audio, to poniższe propozycje mogą być właśnie dla Ciebie.

Darmowe programy do pomiaru akustyki i dźwięku

A więc potrzebujesz program do analizy akustycznej? Zobacz jakie darmowe programy udało się nam znaleźć i zaprezentować poniżej. Jeśli znasz jakiś inny darmowy program do pomiaru akustycznego to daj nam znać w komentarzu.

Room Acoustics Software (REW)

Room Acoustics Software (REW)

REW to darmowe oprogramowanie do pomiarów akustycznych pomieszczeń, głośników i urządzeń audio. Funkcje pomiaru i analizy dźwięku w REW pomagają zoptymalizować akustykę pomieszczenia odsłuchowego, studia lub kina domowego i znaleźć najlepsze lokalizacje dla głośników, subwooferów i pozycji odsłuchowej.

  • Zawiera narzędzia do generowania sygnałów testowych audio
  • pomiaru SPL i impedancji
  • pomiaru częstotliwości i odpowiedzi impulsowych
  • pomiaru zniekształceń
  • generowania wykresów fazy, opóźnienia grupowego i zaniku widma, wodospadów, spektrogramów i krzywych energetyczno-czasowych
  • generowania wykresów analizatora czasu rzeczywistego (RTA)
  • obliczania czasów pogłosu
  • obliczania parametrów Thiele-Small
  • określania częstotliwości i czasów zaniku rezonansów modalnych
  • wyświetlania odpowiedzi korektora i automatycznego dostosowywania ustawień korektorów parametrycznych w celu przeciwdziałania efektom trybów pomieszczenia i dostosowania odpowiedzi do krzywej docelowej

Pobierz REW ze strony: https://www.roomeqwizard.com

Open Sound Meter

Open Sound Meter

Aplikacja do pomiaru dźwięku i strojenia systemów audio w czasie rzeczywistym. Bardzo prosta, ale zaawansowana aplikacja. Aplikacja oferuje podstawowe pomiary: RTA, wielkość, faza i odpowiedź impulsowa, spójność, opóźnienie grupowe i spektrogram.

Pobierz Open Sound Meter ze strony: https://opensoundmeter.com/en/

Znasz inne ciekawe i darmowe oprogramowanie do pomiarów akustycznych? Jeśli tak podziel się linkiem i krótkim opisem w komentarzu.

Wesprzyj Archiwum dźwięków przyrody

Jeśli podobał Ci się ten post i chciałbyś wesprzeć Ambient Soundmap oraz projekt nagrania archiwum dźwięków przyrody rozważ "postawienie mi kawy" lub Zostań Patronem.

Patroni otrzymują dostęp do ukrytych nagrań dźwięków przyrody oraz do ciekawych publikacji o nagraniach terenowych, których nie znajdziesz nigdzie indziej w internecie.

Jeśli nie jesteś w stanie wesprzeć strony finansowo, podziel się tym postem z innymi lub zostaw komentarz poniżej, dając mi znać, że podobał Ci się ten post! Oba te sposoby są darmowe i pomagają w rozwoju strony. Dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *