Startuje Polskie Forum Ekologii Akustycznej

Miło nam poinformować o rozpoczęciu pracy nad projektem dookoła Ekologii akustycznej. Wkrótce rusza strona Polskiego forum ekologii akustycznej – organizacji non-profit na rzecz ekologii dźwięku w naszym pięknym kraju.

Jeśli lubisz dziką przyrodę, przebywanie w lesie, piesze wycieczki a przede wszystkim nagrywasz dźwięki – zapraszamy do współtworzenia naszego forum. Organizacja obrała sobie kilka głównych celów do zrealizowania.

Co robi pfea?

Głównym celem jest stworzenie archiwum dźwięków natury, przygotowywanych pod badania wpływu działań człowieka na ekosystem. To oczywiście nie jedyny cel działania Polskiego Forum Ekologii Akustycznej. Pragniemy by nasza organizacja tworzyła i współtworzyła projekty ekologiczne, z wykorzystaniem rejestracji dźwięku na terenie całego kraju.

Jednym z założeń PFEA jest stała współpraca z Ekologami oraz organizacjami ekologicznymi w Polsce. Tylko wspólnymi siłami uda się nam promować i rozprzestrzeniać znaczenie Ekologii Akustycznej.

Główne cele pfea

  • Tworzenie archiwum nagrań terenowych miejsc zielonych
  • Identyfikować problemy związane ze szkodliwym wpływem człowieka na środowisko
  • Działać wspólnie z uczelniami i specjalistami na rzecz ekologii
  • Działanie z innymi organizacjami na rzecz ekologii
  • Nagrywanie śladów akustycznych terenów zielonych
  • Szkolić kolejne pokolenia ekologów akustycznych
  • Pozostać niepolityczną organizacją naukową dla ogółu
  • Mieć wpływ na pozytywne zmiany w środowisku
PFEA - Polskie Forum Ekologii Akustycznej

Jak działamy?

Jesteśmy organizacją non-profit oraz działamy na podstawie wolontariatu. Zbieramy osoby zainteresowane współtworzeniem naszego banku nagrań oraz badań dookoła szeroko pojętej ekologii.

Poszukujemy ambitnych i wytrwałych osób, chcących wspomóc nas w promowaniu naszych projektów. Zapraszamy do zapisów do pfea. Poszukujemy również partnerów chętnych na wspólne projekty naukowe i badania.

Dołącz do pfea już dziś

Nie mamy jeszcze oficjalny zapisów, ale możesz zacząć swoją przygodę na naszej grupie FB. To wstęp do zorganizowania naszej organizacji w już uporządkowany sposób. Wciąż rozwijamy nasz program, rozmawiamy ze specjalistami oraz tworzymy naszą stronę. Jak zawsze początki są trudne, ale wspólnie możemy zrobić wszystko!

Poszukujemy osób zainteresowanych działaniami na rzecz ekologii. Jeśli rejestrujesz dźwięki oraz jest tobie bliska sprawa ochrony środowiska dołącz do PFEA. Już teraz zapraszamy na naszą stronę oraz grupę pfea na facebooku. W przyszłości ruszy również nasza strona internetowa oraz archiwum on-line, dźwięków natury.

Zapraszamy na warsztaty

Zapraszamy na nasze Warsztaty z nagrań terenowych. Podczas kursu zgłębimy nie tylko praktyczne aspekty obsługi sprzętu, ale także wnikniemy głębiej w sztukę słuchania i interpretacji otoczenia dźwiękowego.

Wesprzyj Archiwum dźwięków przyrody

Jeśli podobał Ci się ten post i chciałbyś wesprzeć Ambient Soundmap oraz projekt nagrania archiwum dźwięków przyrody rozważ "postawienie nam kawy" lub Zostań Patronem.

Patroni otrzymują dostęp do ukrytych nagrań dźwiękowych oraz do ciekawych publikacji o nagraniach terenowych, których nie znajdziesz nigdzie indziej w internecie.

Jeśli nie jesteś w stanie wesprzeć strony finansowo, podziel się tym postem z innymi lub zostaw komentarz poniżej, dając mi znać, że podobał Ci się ten post! Oba te sposoby są darmowe i pomagają w rozwoju strony. Dziękujemy.