Reynolds A-Type 4 – ultra lekki mikrofon ambisonic

Reynolds A-Type 4 to ultra lekki mikrofon ambisonic o bardzo niskich szumach własnych. Nagrywanie dźwięku przestrzennego w warunkach terenowych można przeprowadzić z użyciem dedykowanego mikrofonu z 4rema kapsułkami, zintegrowanymi w jedno urządzenie.

W UK w małej manufakturze powstają nowe ciekawe mikrofony pod ambisonic. Charakteryzują się kompaktową obudową z dodatkową osłoną Raycote oraz przychodzą do nas w podręcznej walizce transportowej.

Mikrofon Reynolds A-Type 4 posiada niskie szumy własne – to tylko 10dB self noise. Tak niskie szumy pozwalają zarejestrować czysty naturalny dźwięk, tak ważny np. podczas nagrań przestrzennych natury czy nagrań instrumentów.

Mikrofon ambisonic – Reynolds A-Type 4

Każda z czterech dopasowanych kapsuł 14mm ma 78dB stosunek sygnału do szumu, -31dB czułości i 127dB maksymalnego SPL, co czyni ten mikrofon idealnym do nagrywania szerokiego zakresu dźwięków. Dodanie czterech kapsuł daje teoretyczny współczynnik szumu 84dB SNR lub 10dBA szumu własnego.

Standardowy zestaw mikrofonowy dostarczany jest z 22mm osłoną przeciwwietrzną Rycote BBG, specjalnie zaprojektowaną, aby umożliwić umieszczenie mikrofonu dokładnie w środku osłony, w celu zapewnienia najlepszej ochrony przed wiatrem . W zestawie otrzymujemy również uchwyt Rycote INV7HG.

Reynolds A-Type 4 - ultra lekki mikrofon ambisonic

W zestawie znajduje się również 2-metrowy, ultra elastyczny, 4-drożny, podwójnie ekranowany kabel mikrofonowy Canford HSJ4 z połączeniem Neutrik Minicon na końcu mikrofonu i czterema końcówkami Neutrik XX XLR na drugim końcu.

Model A-Type 4 kosztuje 599 funtów czyli około 3200zł + koszty wysyłki z UK. To świetna cena, za mikrofon o tak dobrej jakości dźwięku. Dodatkowo niska waga sprzyja podróżowaniu i nagraniach w terenie.

Dzięki wykorzystaniu druku 3D obudowa jest lekka i wytrzymała

Reynolds A-Type 4S

Aktualnie w sprzedaży pojawił się nowy model (rozwinięcie poprzedniej konstrukcji) Reynolds A-Type 4S, posiadający te same mikrofony co poprzedni model, ale zostały dodane nowe kable oraz nowe złącza. To dalszy rozwój konstrukcji.

Musimy przyznać, że i cena i sam produkt jest ciekawy. Niech was nie zmyli obudowa drukowana w technologii 3D. To bardzo wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne mikrofon.

Ten i inne mikrofony można obejrzeć na stronie producenta: https://www.reynoldsmicrophones.com/

Nie wiesz jakie mikrofony wybrać? Zobacz nasz kompletny spis najlepszych mikrofonów do nagrań dźwięków otoczenia i przyrody.

Wesprzyj Archiwum dźwięków przyrody

Jeśli podobał Ci się ten post i chciałbyś wesprzeć Ambient Soundmap oraz projekt nagrania archiwum dźwięków przyrody rozważ "postawienie mi kawy" lub Zostań Patronem.

Patroni otrzymują dostęp do ukrytych nagrań dźwięków przyrody oraz do ciekawych publikacji o nagraniach terenowych, których nie znajdziesz nigdzie indziej w internecie.

Jeśli nie jesteś w stanie wesprzeć strony finansowo, podziel się tym postem z innymi lub zostaw komentarz poniżej, dając mi znać, że podobał Ci się ten post! Oba te sposoby są darmowe i pomagają w rozwoju strony. Dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *