Reynolds A-Type 4 – ultra lekki mikrofon ambisonic

Reynolds A-Type 4 to ultra lekki mikrofon ambisonic o bardzo niskich szumach własnych. Nagrywanie dźwięku przestrzennego w warunkach terenowych można przeprowadzić z użyciem dedykowanego mikrofonu z 4rema kapsułkami, zintegrowanymi w jedno urządzenie.

W UK w małej manufakturze powstają nowe ciekawe mikrofony pod ambisonic. Charakteryzują się kompaktową obudową z dodatkową osłoną Raycote oraz przychodzą do nas w podręcznej walizce transportowej.

Mikrofon Reynolds A-Type 4 posiada niskie szumy własne – to tylko 10dB self noise. Tak niskie szumy pozwalają zarejestrować czysty naturalny dźwięk, tak ważny np. podczas nagrań przestrzennych natury czy nagrań instrumentów.

Mikrofon ambisonic – Reynolds A-Type 4

Każda z czterech dopasowanych kapsuł 14mm ma 78dB stosunek sygnału do szumu, -31dB czułości i 127dB maksymalnego SPL, co czyni ten mikrofon idealnym do nagrywania szerokiego zakresu dźwięków. Dodanie czterech kapsuł daje teoretyczny współczynnik szumu 84dB SNR lub 10dBA szumu własnego.

Standardowy zestaw mikrofonowy dostarczany jest z 22mm osłoną przeciwwietrzną Rycote BBG, specjalnie zaprojektowaną, aby umożliwić umieszczenie mikrofonu dokładnie w środku osłony, w celu zapewnienia najlepszej ochrony przed wiatrem . W zestawie otrzymujemy również uchwyt Rycote INV7HG.

Reynolds A-Type 4 - ultra lekki mikrofon ambisonic

W zestawie znajduje się również 2-metrowy, ultra elastyczny, 4-drożny, podwójnie ekranowany kabel mikrofonowy Canford HSJ4 z połączeniem Neutrik Minicon na końcu mikrofonu i czterema końcówkami Neutrik XX XLR na drugim końcu.

Model A-Type 4 kosztuje 599 funtów czyli około 3200zł + koszty wysyłki z UK. To świetna cena, za mikrofon o tak dobrej jakości dźwięku. Dodatkowo niska waga sprzyja podróżowaniu i nagraniach w terenie.

Dzięki wykorzystaniu druku 3D obudowa jest lekka i wytrzymała

Więcej na stronie producenta – Reynolds A-Type 4 a w sesonie 2023 do sprzedaży ma trafić Reynolds A-Type 4S – dalszy rozwój modelu. Będzie on wykorzystywał, te same kapsułki jednak otrzyma nowe złącze i okablowanie.