Na rynku pojawił się profesjonalny rejestrator dźwięków do nagrań podwodnych. Hydrofony (mikrofony do nagrywania podwodnego) są bardzo ciekawym urządzeniem do nagrywania dźwięków świata podwodnego. Jednym z ich ograniczeń niestety jest współpraca z powierzchniowym urządzeniem oraz praca na przewodzie.

To oczywiście daje nam piękne możliwości nagrywania z brzegu lub z łodzi. Tam gdzie sięgnie nasz kabel z mikrofonem. Robimy to jednak bez możliwości dokładnego usytuowania mikforonu lub wymaga wsparcia, ze strony podwodnej ekipy lokującej urządzenie.

UREC 384k – Rejestrator dźwięków do nagrań podwodnych

UREC 384k – Rejestrator dźwięków do nagrań podwodnych

A gdyby tak połączyć mikrofon (hydrofon) z rejestratorem dźwięku? Takie urządzenie możemy jako nurek zabrać pod wodę i tam nagrywać dźwięki. Tu przychodzi nam z pomocą urządzenie UREC 384k , które łączy oba urządzenia w jedno. Taki rejestrator montujemy pod wodą w wybranym miejscu i możemy pozostawić by samo dokonywało nagrań podwodnych dźwięków.

Świetne rozwiązanie dla osób zbierających dźwięki podwodnej natury. W przypadku zastosowania autonomicznego rejestratora mamy możliwość nagrania dźwięków bez obecności człowieka w okolicach nagrywania. Koniec z rejestracją dźwięku

Oficjalna strona producenta/urządzenia: Hydrophone UREC 384k

Urządzenie głównie znajdzie zastosowanie w badaniach oceanograficznych i podobnych zastosowaniach przemysłowych. Jednak, dla zapalonych dźwiękowców, którzy chcą łączyć przygodę nurkowania z nagrywaniem dźwięków może to być ciekawe urządzenie.

Możemy śmiało pozostawić w podwodnym miejscu nasz rejestrator i wrócić po niego kolejnego dnia. Co nagra? Jakie dźwięki usłyszymy? Tego możemy się tylko domyślać. Niemniej urządzenie na pewno będzie świetną gratką dla naukowców badających podwodny świat.

Podstawowe dane techniczne standardowego modelu URec384k

  • Częstotliwość próbkowania: wybierana przez użytkownika do 384k/s @ 16bitów
  • Pasmo przenoszenia rejestratora: 10Hz do 190kHz
  • Wzmocnienie: wybierane przez użytkownika 1, 10x, 100x
  • Zasilanie po stronie czujnika, do zastosowań niestandardowych: 5V
  • Pamięć: testowana do 256 GB, testowanie kart mSD o pojemności 400 GB
  • Zegar czasu rzeczywistego: z własnym zasilaniem bateryjnym
  • Hydrofon: Sensor Technology SQ26-05 (więcej czujników dostępnych na zamówienie)
  • Odporność na ciśnienie: -500m i więcej
  • Żywotność baterii: patrz tutaj po prawej stronie

Zapraszamy na warsztaty

Zapraszamy na nasze Warsztaty z nagrań terenowych. Podczas kursu zgłębimy nie tylko praktyczne aspekty obsługi sprzętu, ale także wnikniemy głębiej w sztukę słuchania i interpretacji otoczenia dźwiękowego.

Wesprzyj Archiwum dźwięków przyrody

Jeśli podobał Ci się ten post i chciałbyś wesprzeć Ambient Soundmap oraz projekt nagrania archiwum dźwięków przyrody rozważ "postawienie nam kawy" lub Zostań Patronem.

Patroni otrzymują dostęp do ukrytych nagrań dźwiękowych oraz do ciekawych publikacji o nagraniach terenowych, których nie znajdziesz nigdzie indziej w internecie.

Jeśli nie jesteś w stanie wesprzeć strony finansowo, podziel się tym postem z innymi lub zostaw komentarz poniżej, dając mi znać, że podobał Ci się ten post! Oba te sposoby są darmowe i pomagają w rozwoju strony. Dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *