Nagrywać dźwięk można wszędzie

Ostatnio mieliśmy przyjemność spędzić blisko cztery godziny na nagraniach terenowych w malowniczym Krakowie. Fantastyczny spacer po Nowej Hucie i spotkanie z niezwykłymi ludźmi było możliwe dzięki projektowi Syntezy (to już 19 edycja) i ich innowacyjnym spacerom nagraniowym.

Najbardziej fascynującym aspektem nagrywania jest możliwość przeprowadzania sesji praktycznie wszędzie. O ile tylko znajdziemy chwilę czasu i pogoda nam nie przeszkodzi, warto wybrać się na spacer z mikrofonem.

Obserwuj otoczenie słuchem

Założenie słuchawek na uszy rewolucjonizuje naszą perspektywę obserwacji otaczającego świata. Nasz słuch, przyzwyczajony do otoczenia, filtrował wiele dźwięków, które nie docierały do naszej świadomości. Mózg skutecznie tłumił je, choć cały czas istniały.

Po założeniu słuchawek ponownie odkrywamy miejsca. Tam, gdzie wcześniej wydawało nam się cicho, nagle stają się słyszalne hałasy i dźwięki, których nie spodziewaliśmy się usłyszeć. Taki spacer odmienia nas i zmienia nasze postrzeganie otaczającego świata.

Zaczynamy zastanawiać się, jakie dźwięki i hałasy omijają naszą uwagę. Założone słuchawki odkrywają przed nami zupełnie nowe aspekty otoczenia. Nawet w pobliżu naszego domu możemy dostrzec nowe dźwięki, które wcześniej nam umykały.

Podczas praktycznie każdej wędrówki z mikrofonem odkrywamy nowe dźwięki, przyglądając się otoczeniu nie tylko oczami, lecz przede wszystkim uszami. To doświadczenie rewolucjonizuje nasze spojrzenie na urok miasta Kraków.

Dzięki niemu uczymy się wiele o otaczającym nas środowisku i życiu w tej metropolii. Jeśli pragniesz odkryć z nami tą fascynującą przygodą, serdecznie zapraszamy na nasze spaceru dźwiękowe.

Nawet miasto może nas zaskoczyć

Nawet w urokliwym Krakowie nie można być pewnym, co przyniesie marzec. Choć nie padał deszcz, znaleźliśmy się w głębokim błocie, co nas zaskoczyło.

Warto zadbać o odpowiednie przygotowanie, wybierając właściwe obuwie i odzież.

Niestety, my nie dostosowaliśmy się do zmieniających się warunków, ale mimo to postanowiliśmy podjąć trud wędrowania przez błoto. Dla naszej sztuki dźwiękowej komfort jest czasem drobniejszym szczegółem niż jakość zarejestrowanych dźwięków.

Rzeczywiście, przygotowanie do zmiennej pogody, zwłaszcza w miesiącach przejściowych, może być kluczowe.

Nawet w miastach, gdzie nie spodziewa się się takich warunków, niespodziewane błoto czy deszcz mogą zaskoczyć.

Cieszę się, że pomimo trudności udało się nam dotrzeć do miejsca nagrań i skupić na ważnym zadaniu.

Soundwalks - spacery dźwiękowe

Zapraszamy na spacery dźwiękowe po Krakowie.

Kraków w słuchawkach

Spacer dźwiękowy po Krakowie to nie tylko zwykła wycieczka, to autentyczna podróż przez miasto z zupełnie innej perspektywy. Dzięki mikrofonom i słuchawkom otwiera się przed nami nowy wymiar doświadczania uroków Krakowa.

Podczas tych wyjątkowych spacerów nie tylko podziwiamy architekturę czy malownicze zaułki, ale również zagłębiamy się w bogactwo dźwięków. Dźwięków, które skrywają się w codziennym życiu miasta.

Szept rozmów, szmer ulic czy melodyjny hałas, wszystko to staje się nieodłączną częścią tej dźwiękowej przygody.

Spacer dźwiękowy to nie tylko okazja do odkrywania nieznanych dźwięków. To sposób na poznanie historii, kultury i codziennego rytmu życia. Wspaniała alternatywa dla tradycyjnych form zwiedzania, ponieważ pozwala nam zanurzyć się głębiej w atmosferę miasta.

Jeśli marzysz o odkryciu Krakowa w sposób niekonwencjonalny i pełen zaskakujących doznań. Dołącz do naszych spacerów dźwiękowych, gdzie dźwięki stają się przewodnikiem po magicznych zakątkach tego niezwykłego miasta.

Zapraszamy na warsztaty

Zapraszamy na nasze Warsztaty z nagrań terenowych. Podczas kursu zgłębimy nie tylko praktyczne aspekty obsługi sprzętu, ale także wnikniemy głębiej w sztukę słuchania i interpretacji otoczenia dźwiękowego.

Wesprzyj Archiwum dźwięków przyrody

Jeśli podobał Ci się ten post i chciałbyś wesprzeć Ambient Soundmap oraz projekt nagrania archiwum dźwięków przyrody rozważ "postawienie nam kawy" lub Zostań Patronem.

Patroni otrzymują dostęp do ukrytych nagrań dźwiękowych oraz do ciekawych publikacji o nagraniach terenowych, których nie znajdziesz nigdzie indziej w internecie.

Jeśli nie jesteś w stanie wesprzeć strony finansowo, podziel się tym postem z innymi lub zostaw komentarz poniżej, dając mi znać, że podobał Ci się ten post! Oba te sposoby są darmowe i pomagają w rozwoju strony. Dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *