AKG K371 – słuchawki zamknięte

AKG K371 to bardzo neutralne słuchawki w teren. Idealna separacja od otoczenia, świetny design i dobra jakość dźwięku. Idealne zarówno w teren jak i do pracy w studio. Uniwersalne o niepowtarzalnym designie. Niemal idealne rozwiązanie dla osób szukających dobrych słuchawek do rejestratora dźwięku.

Już od dawna każdy chyba wie, że na jednej parze słuchawek się przygoda nie kończy. Wielu z nas (włącznie ze mną), przez kilka lat pracy, zakupiło i zebrało kilkanaście par. Ba u mnie w szafie leży ich sporo ponad 10 i nowe modele dochodzą.

To samo się tyczy słuchawek w teren – nie mam ulubionego modelu i lekko raz w roku zmieniam słuchawki na inne. A to wyciągam coś ze wspomnianej szafy lub kupuję coś nowego. Zawsze coś mi przeszkadza, a czasem po prostu przychodzi moment zmiany.

Słuchawki neutrale i fajne AKG K371

Model AKG K371 jest bardzo przyjemny w korzystaniu i to w terenie i w studio podczas postprodukcji. Brzmią dość neutralnie i dobrze oddają dźwięki przyrody i otoczenia. Dość wygodnie leżą na głowie i bardzo dobrze izolują nas od otoczenia.

Na duży plus jest tu wymienny kabel oraz duża membrana o rozmiarze 50mm. To naprawdę bardzo atrakcyjne wizualnie, nie za ciężkie i dobrze wykonane słuchawki. Myślę, że śmiało mogę im dać dobrą ocenę 7 na 10. A musisz wiedzieć, że jeszcze nie znalazłem słuchawek z oceną maksymalną.

Do słuchawek dostajemy futerał w formie torebki, który ułatwia przechowywanie i przenoszenie słuchawek w torbie. Na duży plus jest fakt dostania, aż 3 przewodów do słuchawek!

Nauszniki są dość wygodne i można w nich pracować przez wiele godzin. Chodź oczywiście „ala skórzane” poduszki i zamknięta konstrukcja, nie należą do najwygodniejszych w lecie. Dość szybko się pocimy pod słuchawkami i po 1-2 godzinach, chce się zrobić przerwę.

Ale to niestety przypadłość chyba wszystkich słuchawek zamkniętych. Warto rozważyć zakup padów/poduszek z weluru lub innego miękkiego materiału.

AKG K371 - słuchawki zamknięte

AKG K371 – bardzo dobre, naturalnie brzmiące i wygodne słuchawki w teren.

Specyfikacja techniczna:

  • Przetwornik: dynamiczny, 50 mm, membrana pokryta tytanem; cewka z miedzi beztlenowej
  • Czułość: 114 dB SPL/V
  • Impedancja znamionowa: 32 Ω
  • Pasmo przenoszenia: 5 – 40000 Hz
  • Kabel odłączany: Tak
  • Długość kabla: spiralny 3 m, prosty 3 m, prosty 1,2 m.
  • Adapter: Tak, 3,5 mm (1/8″) do 6,5 mm (1/4″).
  • Typ złącza: Mini-XLR
  • Waga netto: 255 g

Zapraszamy na warsztaty

Zapraszamy na nasze Warsztaty z nagrań terenowych. Podczas kursu zgłębimy nie tylko praktyczne aspekty obsługi sprzętu, ale także wnikniemy głębiej w sztukę słuchania i interpretacji otoczenia dźwiękowego.

Wesprzyj Archiwum dźwięków przyrody

Jeśli podobał Ci się ten post i chciałbyś wesprzeć Ambient Soundmap oraz projekt nagrania archiwum dźwięków przyrody rozważ "postawienie nam kawy" lub Zostań Patronem.

Patroni otrzymują dostęp do ukrytych nagrań dźwiękowych oraz do ciekawych publikacji o nagraniach terenowych, których nie znajdziesz nigdzie indziej w internecie.

Jeśli nie jesteś w stanie wesprzeć strony finansowo, podziel się tym postem z innymi lub zostaw komentarz poniżej, dając mi znać, że podobał Ci się ten post! Oba te sposoby są darmowe i pomagają w rozwoju strony. Dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *