TRAVELING FOR SOUND czyli w wolnym tłumaczeniu „PODRÓŻE PO DŹWIĘK”. Wierzymy, że nagrania, analiza i archiwizacja dźwięków otoczenia jest ważna dla przyszłych pokoleń. Nagrywanie dźwięku nie jest tylko przygodą, ale również pracą na całe życie. Nasza działalność Ambient Soundmap działa na rzecz ochrony środowiska oraz działań dookoła rejestracji dźwięku.
Uczymy jak nagrywać dźwięki
Od dłuższego czasu pracujemy nad materiałami przydatnymi podczas nauki nagrywania dźwięków w terenie. Wierzymy, że dostęp do darmowej wiedzy pomaga promować i rozwijać polską sferę field recordingu.
W dziale „jak nagrywać” znajdziecie poradniki ABC Nagrań terenowych. Pokazujemy jak zacząć nagrania terenowe, jaki sprzęt jest potrzebny i co ciekawego można nagrywać.
Warsztaty z nagrań
Chcesz nauczyć się nagrywać dźwięk? Zapraszamy na indywidualne warsztaty z nagrań dźwięku natury, ptaków lub innych nagrań dźwięków w terenie.
Ekologia akustyczna
Równie ważnym i ciekawym działaniem, jest rozwój dookoła ekologii akustycznej. Tu głównie kierujemy się w stronę nagrań miejskich. Od kilku lat działamy nad stworzeniem mapy dźwiękowej Krakowa. Równie ważnym elementem, są nasze spacery dźwiękowe (Soundwalks), pomagające wejść w świat nagrań terenowych.
Oczywiście to tylko mikro część, tego co możemy wspólnie zdziałać w temacie ekologii akustycznej. Przed nami jeszcze wiele projektów i pomysłów skierowanych do wszystkich zainteresowanych dźwiękiem. Może nadejdzie czas, gdy wspólnie z osobami zainteresowanymi działaniami dookoła EA, otworzymy Polskie Forum Ekologii Akustycznej. Czas pokaże, czy więcej osób będzie zainteresowanych wspólnym projektem non-profit.
Polskie Forum Ekologii Akustycznej
Gdzie ekologia spotyka się z nauką.
Zanieczyszczenie hałasem przyrody
Czy wiesz, że w Polsce nie analizuje się zanieczyszczenia hałasem przyrody? W szczególności nasze lasy, parki narodowe nie są badane, jak hałas wytworzony przez ludzi wpływa na zwierzęta. Chcemy to zmienić i od 2023 roku, nasze projekty kierujemy w stronę ekologii akustycznej i badania/zapisu zanieczyszczenia hałasem przyrody.
Jeśli mowa o Ekologii Akustycznej, współtworzymy pfea czyli Polskie Forum Ekologii Akustycznej. Jest to organizacja non-profit, która powstała w celu tworzenia badań nad dźwiękami natury, zmianami ekologicznymi oraz wpływem człowieka na środowisko.
Będzie powstawało coraz więcej publikacji dookoła analizy nagrań, oprogramowania i metodologii badań naukowych. To również świetny moment by zaprosić do współpracy, wszystkich działaczy dla ekologii. Jeśli masz recorder i chcesz pomóc, zapraszamy do kontaktu.
Nasze „Podróże po dźwięk”
Gdy tylko mamy chwilę wolnego czasu wybieramy się w dźwiękową podróż. Czasem bliżej, czasem dalej ale zawsze z myślą o tworzeniu jeszcze lepszych nagrań otoczenia. Nie jesteśmy ani najlepsi, ani najwięksi, ni najbardziej rozpoznawalni. Ale w naszym podróżowaniu celem jest „sama podróż przez dźwięki natury” a nie dążenie do nieosiągalnych celów.
Zostań Patronem
Jeśli spodobało się Tobie co robimy, wesprzyj nas i nasze projekty ekologiczne – zostań patronem na Patronite. Nawet 5zł miesięcznie przybliża nas do realizacji dźwiękowego archiwum przyrody.
Royalty Free Sounds Library
Powstaje nasze archiwum dźwięków otoczenia, przyrody oraz miast. Pracujemy nieustannie nad nowymi nagraniami oraz działamy na rzecz zdrowych miast oraz badania przyrody za pomocą dźwięku.
Nagrane dźwięki dostarczamy w formie plików WAV i są one dostępne w naszej bibliotece dźwięków.
Grupy dyskusyjne
Zapraszamy do dołączenia do naszych grup dyskusyjnych na platformie Facebook! Prowadzimy te grupy dla wszystkich entuzjastów nagrań terenowych. Dołącz, aby dzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą. Im większa społeczność, tym lepiej – bo wiemy, że w grupie siła!
Dołącz do grup dyskusyjnych:
Nagrywanie dźwięków natury – tu chcemy zbudować grupę dla miłośników przebywania w otoczeniu dzikiej przyrody. Jeśli chcesz podzielić się swoimi dźwiękami nagranymi w sercu natury, to ta grupa jest dla Ciebie. Dołącz do naszej społeczności i pozwól swoim dźwiękom zabłysnąć!
Grupa dyskusyjna Ambient Soundmap – co ciekawsze informacje z życia naszej firmy. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowinkami i materiałami nie publikowanymi na tej stronie, dołącz do nas.
Grupa dyskusyjna Field Recording w Polsce – grupa dla fanów nagrań terenowych. Tu możesz podzielić się swoimi nagraniami, sprawdzić nagrania innych osób czy porozmawiać o procesie nagrań dźwięku w terenie.