BEHRINGER CT200 – inteligentny tester kabli

Kable tak potrzebne do pracy z mikrofonem, czasem trzeba je sprawdzić. Przemierzają z nami dziesiątki godzin w torbach, są rozwijane, zwijane, wyginane i ogólnie mają ciężkie życie u każdego dźwiękowca. Często narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne, podeptane czy przygniecione. Warto zobaczyć czy nasz kabel ma się dobrze.

Jak sprawdzić kable mikrofonowe?

Na pewno nie podczas zlecenia, na planie filmowym – gdzie używając kabli okazuje się, że jest coś z nimi nie tak. Jeśli korzystasz z dobrych kabli mikrofonowych to tester kabli będzie nieodzownym przyjacielem w twoim warsztacie.

Kupujesz drogie konfekcjonowane kable mikrofonowe, warto co kilka miesięcy poddać je testowi. Tu świetnie sprawdzi się tester kabli np. BEHRINGER CT200. Jest to niedrogi, ale w pełni cyfrowy z wyświetlaczem tester kabli mikrofonowych, głośnikowych, sieciowych i innych. Jeśli kupujesz dobre kable mikrofonowe, warto co jakiś czas je przetestować.

Co najlepsze, dzięki takiemu testerowi w szybki sposób zobaczymy czy nasze kable są sprawne, nie są przerwane czy źle złożone. Dzięki zasilaniu poprzez baterie typu AA możemy wykorzystać ten tester nie tylko w studio, ale również podczas zleceń w terenie.

A gdy kupisz nowe kable, to od razu możesz je sprawdzić po zakupie. By potem nie pojawił się „nieoczekiwany” problem podczas nagrań. Urządzenie kosztuje około 180-220zł i wykorzystujemy je bardzo często u nas.

BEHRINGER CT200 – inteligentny tester kabli, przyda się do ogarnięcia naszych kabli mikrofonowych.

Specyfikacja techniczna:

  • Kontrolowany mikroprocesorem tester przewodów wyposażony w 3 tryby: test kabla, test kabla zamontowanego, test brzmieniowy.
  • Akceptuje wszystkie standardowe złącza: XLR, Speakon, TRS (1/4″, 1/8″), RCA, RJ45, MIDI i USB.
  • Super łatwa obsługa z intuicyjnym wyświetlaczem LED.
  • Sprawdza ciągłość połączenia i wykrywa przerwy na złączach.
  • Kontrola zasilania Phantom i uziemienia.
  • Generator sygnału testowego: 1 kHz lub 440 Hz przy +4 dBu, -10 dBV lub -50dBV.
  • Działa na dwóch bateriach AA.

Zapraszamy na warsztaty

Zapraszamy na nasze Warsztaty z nagrań terenowych. Podczas kursu zgłębimy nie tylko praktyczne aspekty obsługi sprzętu, ale także wnikniemy głębiej w sztukę słuchania i interpretacji otoczenia dźwiękowego.

Wesprzyj Archiwum dźwięków przyrody

Jeśli podobał Ci się ten post i chciałbyś wesprzeć Ambient Soundmap oraz projekt nagrania archiwum dźwięków przyrody rozważ "postawienie nam kawy" lub Zostań Patronem.

Patroni otrzymują dostęp do ukrytych nagrań dźwiękowych oraz do ciekawych publikacji o nagraniach terenowych, których nie znajdziesz nigdzie indziej w internecie.

Jeśli nie jesteś w stanie wesprzeć strony finansowo, podziel się tym postem z innymi lub zostaw komentarz poniżej, dając mi znać, że podobał Ci się ten post! Oba te sposoby są darmowe i pomagają w rozwoju strony. Dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *