Audio-Technica BP3600 – immersyjny mikrofon ambisoniczny

Audio-Technica wprowadza na rynek mikrofon BP3600 Immersive Audio, wysokiej klasy narzędzie do transmisji dźwięku, zdolne do przechwytywania, trójwymiarowych podkładów dźwiękowych podczas wydarzeń sportowych, koncertów, festiwali, planów filmowych i nie tylko.

Mikrofon posiada osiem kompaktowych kapsuł o doskonałej charakterystyce wysokich częstotliwości zintegrowanych z korpusem, pozostając jednocześnie wystarczająco kompaktowym i lekkim, aby umożliwić obsługę przez jednego operatora i łatwą konfigurację. Możliwy jest również bezpośredni routing, bez potrzeby dodatkowego dekodowania lub przetwarzania opóźnień w układach głośników 5.1.4-kanałowych.

To praktyczne rozwiązanie nadawcze zapewnia realistyczny dźwięk, który przeniesie lokalizację nagrania bezpośrednio do słuchaczy bez potrzeby stosowania rozbudowanego sprzętu.

Osiem modułów mikrofonowych BP3600 wystaje z korpusu, tworząc sześcian z 15 cm odstępem między każdym zespołem mikrofonowym. Każdy zespół mikrofonów w ośmiokanałowym układzie niemalże współbieżnym jest wyposażony w 12-milimetrową kapsułę hiperkardioidalną, która wytwarza idealnie odseparowane sygnały i zapewnia wciągające wrażenia dźwiękowe z dużą przestrzenią.

W przypadku użycia w typowym scenariuszu immersyjnym 5.1.4, cztery górne kanały mikrofonowe można przypisać do górnych kanałów głośnikowych, a cztery dolne kanały można przypisać do dolnych kanałów głośnikowych. Eliminuje to potrzebę dodatkowego dekodowania lub przetwarzania opóźnień podczas routingu.

Przyjazność dla użytkownika jest zwiększona dzięki dobrze widocznym kolorowym i ponumerowanym pierścieniom wskaźnika kanału, które umożliwiają łatwą identyfikację kanałów. Aby zapewnić prostą konfigurację na miejscu, gdy czas jest ograniczony, każdy zespół mikrofonu jest wyposażony w blokadę, która gwarantuje precyzyjne, powtarzalne pozycjonowanie i zapobiega przypadkowemu usunięciu.

Na końcu uchwytu mikrofonu znajduje się wielopinowe złącze wyjściowe LEMO 2B umożliwiające podłączenie dołączonego kabla LEMO-to-XLRM (x8) w celu poprowadzenia ośmiu kanałów do konsoli mikserskiej lub interfejsu audio. Przedłużacze z wielopinowym złączem LEMO do LEMO 2B są dostępne osobno do użycia między mikrofonem a kablem breakout w celu zwiększenia długości kabla. Zasilanie fantomowe (48 VDC) jest wymagane dla każdego kanału.

BP3600 jest standardowo dostarczany z ośmioma dedykowanymi osłonami przeciwwietrznymi i zaciskiem statywu mikrofonowego z adapterem gwintowanym 5/8″-27 do 3/8″-16. Mikrofon można szybko zdemontować i umieścić w dołączonej walizce w celu łatwej ochrony podczas przechowywania lub transportu.

Dodatkowe akcesoria, w tym osłony przeciwwietrzne Rycote BBG dla zwiększonej ochrony przed hałasem i osłony z syntetycznego futra Rycote BBG Windjammer do tłumienia ekstremalnego hałasu wiatru, są sprzedawane oddzielnie.

Zapraszamy na warsztaty

Zapraszamy na nasze Warsztaty z nagrań terenowych. Podczas kursu zgłębimy nie tylko praktyczne aspekty obsługi sprzętu, ale także wnikniemy głębiej w sztukę słuchania i interpretacji otoczenia dźwiękowego.

Wesprzyj Archiwum dźwięków przyrody

Jeśli podobał Ci się ten post i chciałbyś wesprzeć Ambient Soundmap oraz projekt nagrania archiwum dźwięków przyrody rozważ "postawienie nam kawy" lub Zostań Patronem.

Patroni otrzymują dostęp do ukrytych nagrań dźwiękowych oraz do ciekawych publikacji o nagraniach terenowych, których nie znajdziesz nigdzie indziej w internecie.

Jeśli nie jesteś w stanie wesprzeć strony finansowo, podziel się tym postem z innymi lub zostaw komentarz poniżej, dając mi znać, że podobał Ci się ten post! Oba te sposoby są darmowe i pomagają w rozwoju strony. Dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *